ПРАВИЛА ЇЗДИ НА ВЕЛОСИПЕДІ В СПЕКУ
При температурі навколишнього повітря понад 30 градусів велосипедисту необхідно дотримувати необхідні правила, щоб зберегти здоров'я і не завдати організму шкоди.
Тепловий і сонячний удар
, Тепловий удар виникає в результаті тривалого перебування організму при високій температурі. Настає момент, коли організм вже не може виконувати свої функції з підтримки та регулювання необхідної температури тіла. Також при тривалому впливі сонячних променів на голову без головного убору, виникає сонячний удар. Найбільшу небезпеку тепловий і сонячний удари представляють для людей, що мають проблеми з серцем і судинами. Щоб знизити ймовірність таких проблем необхідно дотримувати деякі правила при поїздках на велосипеді:
1. Избегать продолжительных участков, освещённых солнцем, по возможности, хотя это проблематично выбирать маршрут поездки в тенистых участках.
2. Обязательно одевать головной убор светлых оттенков (желательно шлем) и такую же одежду.
3. Не ехать в обед, в то время, когда солнце имеет наибольшую активность и температура воздуха самая высокая.
4. Обливаться водой. Как известно по закону физики при испарении происходит процесс охлаждения, поэтому обливание водой снизит температуру. Также, если по пути следования есть водоём, вода в котором вызывает доверие, можно сделать остановку и искупаться.
Обезвоживание организма
Не следует допускать обезвоживания организма. Через пот тело человека теряет основную массу воды. Пить надо перед самой поездкой и регулярно в течении неё, даже если организм не подаёт сигнал об этом. Очень легко упустить момент, когда в организме возникает недостаток воды и начинается обезвоживание. Считается, что при езде на велосипеде потребность человека в воде составляет 0,75 литра на 80 км пути. Это теория. Как показывает практика велопоходов в очень жаркую погоду выпивается от 2-х, до 4-х литров в день, не зависимо от пройденного расстояния.
Ще один негативний момент, який супроводжує зневоднення – це порушення водно – сольового балансу. Його симптомами є запаморочення, головний біль, нудота і блювота і висока температура тіла. Поповнити кількість солей в організмі допоможе вживання мінеральної води, спеціальних спортивних напоїв і соків.
Дія ультрафіолету
1. Щоб захистити шкіру від дії сонячних променів і уникнути опіку, особливо на початку сезону необхідно використовувати сонцезахисний крем. Найбільш вразливі ділянки: особа, передпліччя, коліна і литки.
2. Обов'язково надягати сонцезахисні велосипедні окуляри. Це знизить втому після поїздки і збереже ваше зір у майбутньому.
- Ремонт та технічне обслуговування велосипедівРемонт та технічне обслуговування велосипедів у нас у магазині. Щодня з 10:00 до 17:00, крім понеділка.Повна версія статті