Велосипедні сумки
Види велосипедних сумок
На ринку існує безліч велосумок, що відрізняються за розмірами, типами кріплення і зовнішнім виглядом. Тому перед придбанням необхідно чітко визначити, що ви збираєтеся возити в ній, і як швидко вам потрібно дістати з неї предмет.
Перш за все, велосумки класифікуються за типом кріплення. Вони бувають наступних видів:
На багажник;
Під сідло;
На кермо;
На раму.
На багажник
Це найбільш поширений вид сумок, якщо вам потрібно перевозити багато предметів. Сумки на багажник найчастіше купують велосипедисти, які люблять подорожувати на своєму байку. Даний вид велосумок представлений як стандартними прямокутними аксесуарами, так і різного обсягу велоштанами.
Велоштани є улюбленим супутником туриста. Завдяки своїй стійкій формі при правильному завантаженні вони здатні перевозити велику кількість предметів і істотно не впливати на керованість.
Для транспортування невеликої кількості предметів можна використовувати прямокутну сумку. На ринку представлені універсальні варіанти, що трансформуються зі стандартного аксесуара в велоштани.
Під сідло
Даний вид сумок, як правило, має кілька відділень і призначений переважно для перевезення інструментів. Сумки встановлюються на раму сідла і нерідко фіксуються додатковим кріпленням на підсідельному штирі.
Як і велосумка на багажнику у даного аксесуара часто є світловідбиваючі вставки, щоб велосипедист був більш помітним в темний час доби..
На кермо
Вельми неоднозначний тип аксесуара, який має свої плюси і мінуси. З одного боку, сумка, розташована на кермі, забезпечує максимально швидкий доступ до вмісту. При витяганні з неї предметів вам майже не доведеться відволікатися від дороги, оскільки голову можна не опускати-тільки очі. Навіть при використанні велосумки на рамі оглядовість буде гірше.
Але з іншого боку, у даного типу аксесуара є істотний недолік-сумка ускладнює кермо, і їм стає складніше управляти.
Більш того, на гірському велосипеді, де наявність всіляких перемикачів і грипс і так зменшує вільний простір, дана велосумка тільки ускладнить вільний доступ до всіх елементів управління.
Вона використовується в основному для перевезення мобільного телефону, окулярів або пляшки з водою – предметів першорядної важливості, для вилучення яких не хочеться зупинятися.
На раму
Як і попередній тип, сумка на рамі відрізняється невеликим об'ємом і призначена для перевезення окулярів, телефону або карти. Також її використовують для зберігання необхідного набору інструментів, який може знадобитися в будь-якій дорозі.
Існують моделі, які кріпляться як на рамі, так і під нею. Фіксуються за допомогою ременів або липучок.
Загальні вимоги до велосумки
Незалежно від характеристик аксесуара сумка повинна відповідати загальним вимогам, головними з яких є:
Стійка форма;
Якість матеріалу;
Надійність кріплень;
Наявність світловідбивних елементів.
Крім того, опціонально можна подбати про наявність додаткових ручок або лямок для перенесення сумок поза велосипеда.
Аксесуар не повинен виглядати як мішок. Він зобов'язаний тримати форму і мати жорсткий каркас, щоб забезпечити збереження лежать всередині предметів.
Купуйте сумки з непромокаючого матеріалу, щоб дощ і сніг не зіпсували електроніку. Перевірте кріплення, Ремені, карабіни.
Краще не купувати продукцію на липучках. З часом вони втрачають чіпкість, і на серйозній ямі сумка може вирватися з неприємними наслідками для її вмісту.
Поради щодо вибору
Щоб правильно вибрати аксесуар, визначитеся з типом перевезених предметів і їх кількістю. Якщо мова йде про необхідні речі, таких як телефон, окуляри або портмоне, краще зупинитися на велосумці з кріпленням на кермо або раму.
По-перше: у даних сумок невеликий обсяг, по-друге: їх місце розташування забезпечить швидкий доступ до предметів, і, по-третє: вміст сумки завжди у вас на виду, тому їх крадіжка практично неможлива, чого не скажеш про сумці на багажнику або під сідлом.
Перевірте, щоб аксесуар забезпечував вільний і швидкий доступ до вмісту. Якщо вам буде потрібно дістати що-небудь на ходу, все повинно відбуватися легко і інтуїтивно. Відволікання під час дороги може трагічно закінчитися.
Для зручності зберігання вибирайте сумки з декількома кишенями різного обсягу. Це запобіжить знаходження ключів, окулярів і телефону в одній кишені, що може привести до пошкодження і подряпин.
При виборі велоштанів купуйте сумку із заниженим центром ваги. Якщо верхня частина велосумки буде об'ємною, а «штани» короткими, надмірна розгойдування при їзді неминуча, а це призведе до втрати стійкості і падіння.
Не "клюйте" на низьку вартість товару, а краще переконайтеся в його якості. Тоді ви збережете своє майно і насолодитеся комфортними велопрогулянками!