Як вибрати велошолом
Пристрій велосипедних шоломів досить просте. Виробляються вони з не еластичної піни, вона може бути різних видів, але, грубо кажучи, це пінопласт. З цього приводу навіть жартують, що шолом не одягають ті, у кого в голові і так пінопласт.
Дуже важливо те, що пінопласт покритий тонким шаром пластику. Крім зовнішнього вигляду, він дозволяє велошлему при падінні ковзати об асфальт, гасячи інерцію, що захищає від травм ще й шию.
Сам же принцип роботи такий, що енергія удару рівномірно розподіляється по всьому шолома, плюс компенсується внутрішніми пом'якшувальними підкладками.
ВагаБудь зайвий грам на голові призводить до незручностей. Намагайтеся вибрати велошолом вагою не більше 300 грам.
Система кріплення та регулюванняВелосипедний шолом повинен мати зручну регулювання на потилиці, а також 2 Y-образних ремінця, які застібаються на підборідді. Бажано, щоб ці ремінці були проведені через весь шолом, а не приклеєні збоку.
Вентиляція шоломаЧим більше буде кількість отворів у велошоломі та їх розмір, тим краще вентиляція. Все просто. Було б непогано мати хоча б 16-20 отворів .
Захисна сіткаДуже корисне рішення. Проблема потрапляння в шолом різних жучків, укусів комарів і інших комах ефективно вирішується захисною сіткою.
Светоотражаемые елементиБазово, світловідбиваюча наклейка ліпиться на задню частину велошолому у потилиці. Якщо її немає – це дуже неприємний недолік.
Внутрішні прокладкиЇх кількість, якість, надійність кріплення повинні бути на висоті. В моєму шоломі прокладки, які повинні вбирати піт вже зносилися, частково рвуться і ледве тримаються на липучках. Це проблема.
Отвори для волоссяБудь-який каприз дівчат за їх гроші (або гроші коханих). Для тих, хто не хоче псувати зачіску, передбачено спеціальний отвір для волосся. Моделі зустрічаються в магазинах не часто, найімовірніше, доведеться шукати в онлайні.
Сонцезахисний козирокВін і вбереже від сонця, і у випадку гілок буде дуже до речі. Правда, це не зовсім перевагу, так як наявність козирка залежить від типу велосипедного шолома. Пару слів про це.
В увазі специфіки більшості велосипедистів і даного сайту, вище йшлося в більшій мірі про велошлемах для крос-кантрі (куди входять і прогулянкові поїздки і туризм). Основне завдання таких шоломів, крім надійності, бути легкими та добре вентильованими.
Як підібрати велошолом за розміром
У першу чергу цим питанням цікавляться, напевно, ті, хто хоче замовити шолом в інтернеті. Що ж, теоретично виміряти розмір шолома в домашніх умовах можна. Для цього треба зробити вимір довжини окружності голови на 2 см вище рівня брів.
Після чого порівнюємо цифри з цією табличкою і вибираємо потрібний розмір велошолому.
Дуже важливо, щоб шолом не був задран вгору, як на картинці:
А ось, як правильно:
Шолом повинен носити кожен!
Спеціально для тих, хто сумнівається була зроблена соціальна реклама шоломів (не обов'язкове велосипедних):
Я не люблю носити шолом, тому що він псує мою зачіску. Я не буду носити шолом, тому що в ньому я виглядаю нерозумно. Я ніколи не буду носити шолом, він не виглядає круто.По-моєму, всі питання відпадають самі собою. Прихильники навіть найбезглуздіших поглядів мають у своєму запасі аргументи, велошолом – не виняток.
Я дуже сподіваюся, що ця стаття змусить вас купити і допоможе зробити вибір велошолому – одного з найважливіших аксесуарів велосипедистів. Ви тепер знаєте, як вибрати велошолом, як підібрати його за розміром, і чому його потрібно купувати.
Хотілося б в коментарях почути історії з особистого досвіду або досвіду ваших знайомих про падіння в шоломі або без, і про наслідки таких падінь. Впевнений, це було б додатковим аргументом на користь покупки велосипедного шолома. Удачі вам на дорогах!
- Ремонт та технічне обслуговування велосипедівРемонт та технічне обслуговування велосипедів у нас у магазині. Щодня з 10:00 до 17:00, крім понеділка.Повна версія статті